Google'dan çok yakında bedava internet hizmeti

Ortaya atılan iddialara göre Google, çok kısa bir zaman içerisinde toplu taşıma araçları içerisinde bedava internet hizmeti sunacak.

Wi-Fi'nin olmadığı yerlerde sanal dünyadan uzak kalmak istemeyen kullanıcılar mobil veri seçeneği ile internete kolaylıkla bağlanabiliyor. Ancak ortaya atılan bir iddiaya göre, Google kullanıcılarının internetten daha fazla uzak kalmalarını engellemek amacıyla belirlenen toplu taşıma araçlarında bedava internet hizmeti verecek. Bu şekilde kullanıcılar kendi mobil verilerini kullanmak yerine, toplu taşıma araçlarındaki Wi-Fi hizmetinden yararlanabilecek.

İnternetin devi Google'ın geçtiğimiz Salı günü yaptığı açıklamalarda, Dünya genelinde toplu taşıma araçlarında trenlerde, otobüslerde ücretsiz Wi-Fi hizmetini kullanıcılarına sunmayı planladığı Google Stations'ı (Google İstasyonlar) projesini duyurdu. Bu çalışma, geçtiğimiz sene Hindistan istasyonlarında Google'ın ücretsiz internet hizmeti sunmasıyla başlamıştı. Bu projenin genişletilmesi konusunda çalışmaların sürdürülerek Google'ın ücretsiz interneti uluslararası ortama taşımayı planladığı belirtiliyor.

Google'ın Stations projesine göre, ortaklara kamusal alanlarda ücretsiz internet için Wi-Fi noktalarının oluşturulacağı yani işe ya da eve giderken yapılan yolculuklarda, Wi-Fi ile ücretsiz internete bağlanacağı söyleniyor. Öte yandan daha az veri harcayan YouTube'nin YouTube Go sürümünün kullanılması gibi, Hindistanlıların veri harcamayan videolar paylaşmasına da imkân sağlanmış durumda. Yani öncelikli olan ülke Hindistan... Çünkü Google, Hindistan'da kendine bir temel oluşturmaya çalışıyor. Sebebi ise 1 milyar Hindistanlı'nın halâ internet erişimine sahip olmamasıdır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *