Google'dan tüm çizgi roman hayranlarına sürpriz var!

Google çizgi romanları ile telefonda daha rahat okuma olanağını sağlayacak gibi görünüyor ve bununla ilgili şimdiden iyi bir gelecek vadediyor.

Google son zamanlarda tüm hızıyla hiç durmadan devam ediyor. San Diego Comic-Con 2016 katılımcıları ve bütün çizgi roman hayranları için Google'ın küçük sürprizleri var.

Süper Kahramanlarına ister Superman olsun ister en son Avengers, bunların çizgi romanları telefonunuzun ekranında  veya küçük tabletinizin ekranında okumak ıstıraplı bir çileye dönüşebiliyor. Google, bu sorunu fark edip geçen senelerde Google Play Books'a eklediği dikey kaydırma özelliği ile bu çileli sorunu çözmeye çalışmıştı, fakat istediği sonucu elde edemedi, düşünmüş olduğu bu işlev sandığı kadar kullanışlı değildi.

Google bu sorun hakkında arayışlarına son vermiyor ve arayışlarını sürdürüyor. Yeni ulaşılan bir duyuma göre ortaya çıkartmış olduğu Bubble Zoom şimdiden oldukça umut vadediyor. En son Google Play Books'a gelen güncelleme işlevi, Google Photos'ta hayvan ve konum bulmanıza yarayan makineyi keşfetme teknolojisinden faydalanıyor. İşlev, konuşma balonları içindeki yazı metinlerini tanımlayarak, büyüteç görevi görüyor ve yakınlaştırıyor.

Google'ın yayınlamış olduğu videodan Bubble Zoom'un şimdilik sadece baloncukların içindeki yazı metinlerini tanıyıp, ona göre yakınlaştırdığını görüyoruz. Balon içinde yer almayan metinlerin de tanınıp tanınmadığı merak edinilen konular arasında yerini alıyor. Bubble Zoom, yeni işlevi destekleyen tüm çizgi romanlar için teknik bir ön izleme aşamasında kullanıcılara sunulmaya başlamış durumunda. Google, ilerleyen zamanlarda  işlevi tüm çizgi romanlara Superman'inden Örümcek adam'ına ve manga'lara kadar genişletmeyi planladığını söylentiler arasında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *