Google’ın sürücüsüz otomobili kaza yaptı

Google tarafından üretilen ve test sürüşleri devam etmekte olan sürücüsüz otomobil, kaza yaptı. Kaza da kusurunun olmadığı ileri sürülen otomobilin yaptığı kaza ile ilgili detayla haberimizde…

Tamamlandığında asrın buluşu olabilecek nitelikteki sürücüsüz otomobil alanında yaptığı çalışmalarla gündemden düşmeyen Google, bu kez sürücüsüz aracın test sürüşleri sırasında yaptığı kaza nedeni ile gündeme geldi.

Google yetkilileri tarafından sürücüsüz aracın karıştığı kaza ile ilgili yapılan açıklamada, otomobilin kaza da suçu olmadığı ifade edilirken, sürücüsüz araç döneminin başlaması ile sürücü hataları nedeni ile yaşanan kazaların düşeceği ifade edilirken meydana gelen kazanın da bunun en yakın örneği olduğunu ifade etti.

Yaşanan kazanın kırmızı ışık bölgesinde olduğunu ifade eden yetkililer, yeşil ışık yanınca harekete geçen sürücüsüz otomobilin, kırmızı ışıkta geçen başka bir aracın kendisine çarpması sonucu kazanın yaşadığını, kaza sonrasında sürücüsüz otomobilde ciddi maddi hasar meydana geldiğini ancak kazada can kaybı olmamasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Kaza ile ilgili kesin bilgi kamera kayıtları incelenerek kaza soruşturması tamamlandığında elde edilecek.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *