Google’ın yeni uygulaması YouTube Go tanıtıldı

Dünya devi Google, çevrimdışı video izleme ve paylaşma imkanı sunan You Tube Go’yu düzenlediğini özel bir etkinlikle duyurdu. İşte detaylar…

Hindistanlı yazılımcılar tarafından hayata geçirilen Youtube Go uygulaması ile Google, internet temini konusunda sorun yaşayan kullanıcılara ulaşmayı planlıyor. Bu yeni uygulama ile kullanıcılar internetleri olmasalar bile video izleme, kaydetme gibi özellikleri kullanma fırsatı bulacaklar. Öte yandan You Tube Go kullanıcıları, internet kotalarını kullanmadan yakın çevrelerinde bulunan kişi veya kişilerle videolarını paylaşabilecekler.

Google tarafından Yeni Delhi'de düzenlenen özel etkinlikte tanıtılan uygulama, Hindistan pazarı için üretilen birkaç ürünle aynı anda ve ilk olarak Hindistan'da kullanıma sunulacak. Google yetkilileri uygulamanın diğer ülkelere ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bir açıklama yapmadı.

Bu uygulama sayesinde You Tube’un daha fazla kullanıcıya ulaşacağı düşünülüyor. Uygulamanın deneme sürecinin Hindistan'da gerçekleştirileceğini duyuran YouTube ürün yönetiminde sorumlu başkan yardımcısı Johanna Wright yaptığı açıklamada YouTube Go'nun gelecek nesiller için video paylaşımı ve deneyimi konusunda yardımcı olan yepyeni bir uygulama olduğunu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *