» 
»
 

Göreve iade edilen öğretmenler listesi (3592) açıklandı mı?

Terör örgütleriyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlerden 3 bin 592'si hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri kaldırıldı. Ancak göreve iade edilen öğretmenlerin listesi henüz açıklanmadı. Daha önce göreve iade edilen 6 bin 7 personelin ardından bugün MEB 3592 öğretmenin görevlerine iade edildiklerini bildirdi. Peki göreve iade edilen öğretmenler listesi ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...

Haklarında inceleme yapılırken önlem amaçlı açığa alınan öğretmenlerin 3 bin 592'si bugün görevlerine iade edildi. Mesleklerine devam etmeleri kararlaştırılan 3592 personelin bugün itibariyle görevden uzaklaştırma tedbirinin kaldırıldığını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı göreve edilen öğretmenlerin isimlerini henüz yayınlamadı. Ancak bu öğretmenler hakkında disiplin süreci bağlamında haklarındaki inceleme ve soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Tüm sosyal medya ve haber kanallarında göreve iade edilen öğretmen isimlerini arayan vatandaşlar, açıklanacak listeyi bekliyor. MEB tarafından daha önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137'nci maddesi gereğince görevden uzaklaştırma tedbiri alınan ve bugün göreve iade edilen memurların listesi ne zaman yayınlanacak henüz bir açıklama yapılmazken listenin yarın duyurulması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *