» 
»
 

Göz çevrenizdeki şişlik ve kırışıklıklardan kurtulmak elinizde

Yıllar geçtikçe genetik ve çevresel faktörler yüz bölgenizde en çok dikkat çeken gözlerin çevresinde sarkma şişlik ve kırışıklığa sebep olur. Uzmanlar bu görünümden göz kapağı estetiği ile kurtulmanın mümkün olduğunu ifade ediyor. İşte ayrıntılar…

Güzel görünmek her erkek ve kadının psikolojik olarak arzu ettiği bir olgudur. Ne yazık ki ilerleyen yıllar içerisinde çevresel ve genetik faktörlerin devreye girmesi ile bu olgu yerini bir takım görsel sorunlara bırakmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen deformasyonlar psikolojiyi önemli ölçüde etkilemektedir.

Yüzde ise en çok deformasyon göz çevresinde meydana gelmektedir. Üst ve alt göz kapakların oluşan cilt sarkmaları, şişlikler, kırışıklık ve torbalanmaları kişiyi yaşlı, uykulu ve yorgun göstermektedir. 35 yaş ve üzeri kişilerde başlayan deformasyonlar, üst göz kapağı derisinde bollaşma ve kaşların dış tarafındaki sarkma şeklinde olmaktadır. 50 yaş civarında tüm yüzdeki kaslar ve deride olduğu gibi üst göz kapağındaki kaslar ve deri de incelmekte, sarkma daha fazla artmaktadır.

Bu be bunun gibi sorunların göz kapağı estetiği ile giderilebileceğini kaydeden Memorial Ankara Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Fulya Fındıkçıoğlu, göz çevresinin oldukça karmaşık ve hassas bir anatomik yapıya sahip olduğu için ameliyat öncesi muayenenin çok dikkatli yapılıp soruna yönelik müdahale planının yapılması gerektiğini kaydetti. Fındıkçıoğlu, Göz kapağı derisi vücuttaki en ince ve en kolay iyileşen deri olmakla birlikte, her bireyin yara iyileşme sürecinin birbirinden farklı olduğu göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *