» 
»
 

Göz kapağı estetiği ile kırışıklıklara elveda!

Dış etkenler, genetik, yaşlanma gibi faktörlerin zamanla göz kenarlarında kırışıklık oluşturması görünüm açısından oldukça rahatsız ediyor. Bu nedenle blepharoplasty yani göz kapağı estetiği öneren Op. Dr. Can İşler, göz çevresi kırışıklıkları tedavisi için açıklamalarda bulunuyor. İşte detaylar...

Dış dünya ile vücudun arasında ortak bir bağlantı kurmaya sağlayanın gözler olduğunu vurgulayan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Can İşler, zaman içerisinde genetiksel faktörler, dış etkenler ve yaşlanmaya bağlı değişkenlikler ile bir takım rahatsız edici kırışıklıkların göz çevresinde meydana geldiğini belirtiyor. Yaş ilerdiği zaman göz çevresinde, halk arasında kazayağı olarak tabir edilen kırışıklıklar, göz çevresinde bollaşma, sarkma, göz kapaklarında morluk, gözaltı morlukları ve kırışıklıklar oluşuyor. Yanaklar ile gözaltı torbaları arasındaki alanda yanaklar sarmaya başlar. Kaşlar sürekli kaldırıldıkları için de alında çizgiler meydana gelir ve ilerledikçe çizgiler derinleşir. Bu durumlar ise insan yüzünde yorgun, bitsin, üzgün ve uykusuz bir görünüm verir.

Blepharoplasty, göz kapağı estetiği sayesinde üst ya da alt göz kapağında meydana gelen fazlalıklar, torbalanmalar ve sarkmalar cerrahi bir yöntem ile düzeltilmesi işlemidir. Yüz gençlenştirme için en çok tercih edilen bu yöntem ile kişinin görünümü, bakışları, ifadesi değişir ve kişi daha dinamik bir profile sahip olur. Göz kapağı ameliyatı ise 35 ile 70 yaş grubu kişiler için uygun bir işlemdir. Blepharoplasty'de göz kapağı derisinde ve derinin altında bulunan kas tabakalarından fazlalıklar alınır. Göz kapağındaki torbalanmalara neden olan yağlar alınır. Bu şekilde sarkıklık giderilir ve torbalanmalar ise yok edilir. Göz çevresinde oluşan hafif kırışıklıklar için ise lazer ya da kimyasal peeling gibi yöntemler kullanılır. Yine göz altı morlukları için de lazer ya da yağ enjeksiyonları uygulanır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *