» 
»
 

Gözaltına alınan 3 bin 49 hakim ve savcı hakkında büyük talep!

Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca açığa alınan 3 bin 49 hakim ve savcının ulaşım araçları, banka hesaplarına ve birçok değerli varlıklarına en konulma kararı talep edildi

Alınan bilgilere göre Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca açığa alınan 3 bin 49 hakim ve savcının mal varlıklarına en konulma kararı istedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, nöbetçi sulh ceza mahkemesine yapılan başvurularda, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 128. Maddesi gereğince, şüpheli hakim ve savcıların ulaşım araçlarına, banka veya diğer kurumlardaki her türlü hesaplarına, her türlü alacaklarına, kıymetli evraklarına, ortağı bulunduğu şirketteki ortaklık paylarına, mevcut bulunan kiralık kasalarına ve bilimum mal varlığı değerlerine el konulması istendi.

CMK’nın 128. Maddesinde soruşturma veya kovuşturma konusu suçun işlendiğine ve bu suçlardan elde edildiğine dair kuvvetli şüphe sebebi bulunan hal ve durumlarda, şüpheliye ait her türlü ulaşım araçlarına, hangi kurum olduğunun bir önemi olmaksızın tüm banka hesaplarına, alacaklarına, kıymetli evraklarına, ortağı bulunduğu şirketteki ortaklık paylarına, mevcut ise tüm kiralık kasalarına ve diğer mal varlıklarına el konulabileceği yazmaktadır. Bununla ilgili de, kararın yürürlüğe girmesi için gerekli talebin edilmesiyle birlikte çalışmaların başlatılabileceği söylendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *