» 
 

Gram altına ilgi fiyatların yükselmesi nedeniyle giderek artıyor

Çeyrek altın fiyatlarının rekor düzeyde artması sonrası vatandaş önce gram altın, sonra yarım gram altın ve en son da çeyrek gram altına yöneldi.Altının gramı 145 lira, yarım gram altın 70 liradan satılırken çeyrek gram altın ise 35 liradan alıcı buluyor.

Dünyadaki gelişmelerle birlikte altın fiyatları rekor artışlar sergilerken analistler altın fiyatlarında bir süre daha yükseliş beklentisinde. Önümüzdeki hafta yaşanacak gelişmelerin altının seyri konusunda daha belirleyici olacağı belirtilse de altına rağbet hiçbir zaman bitmiyor. Ancak vatandaş tasarrufunu ya da hediyelik altın tercihini artık çeyrek altın fiyatının 245 liraya çıkması nedeniyle gram altına yönlendirmiş durumda.

Şu sıralar altının en yüksek düzeylerde olması nedeniyle 1 gram, yarım gram ve çeyrek gram altın satışları büyük altınlara göre oldukça fazla artış gösterirken en çok satış çeyrek gram altında yaşanıyor. Çeyrek altın fiyatı 245 lira iken, 1 gram altın fiyatı 145 lira, yarım gram altın 70-75 lira, çeyrek gram altın ise 30-35 lira bandında olması nedeniyle düğün, sünnet gibi hediyelik altında gram altın trendi her geçen gün artış gösteriyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *