» 
»
 

Gri listedeki terörist Bingöl'de öldürüldü!

Aranan teröristler içerisinde gri listede yer alan terörist Abidin Bayram, 3 gün önce Bingöl'de etkisiz hale getirilmişti. Başına tam 300 bin TL ödül konulan teröristin öldürüldükten sonra gri listedeki teröristlerden birisi olduğu ortaya çıktı.

Bingöl'ün merkezine bağlı Ortaçanak Köyü'nde 3 gün önce güvenlik güçlerinin gerçekleştirdikleri operasyonlar sırasında Abidin Bayram isimli terörist etkisiz hale getirilmişti. Ölü olarak ele geçirilen Abidin Bayram'ın, teröristlerden en çok arananlar arasında gri listede yer aldığı ve başına 300 bin TL ödül konulduğu da ortaya çıktı.

Başına 300 bin TL ödül konulan ve gri listede yer alan Rodi-Piling kod adlı teröristin ölü olarak ele geçirilmesinin ardından en çok arananlar listesinde olduğu fark edildi. Bingöl'ün Ortaçanak Köyü'nde güvenlik güçlerinin yapmış olduğu operasyonda gri listedeki Abidin Bayram'ın ölü olarak yakalanmasının yanı sıra iki terörist de öldürüldü. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı olan 49. Komando Tugayı Harekât Komutası'ndaki birliklerin üç gün önce yani 21 Mayıs 2016 tarihinde yapmış oldukları Bingöl Ortaçanak Köyü'nde "Şehit Jandarma Komando Er Elvan Çınan - 3" adlı operasyon sırasında, güvenlik güçleri ile silahlı çatışma içerisine giren üç terörist ölü olarak ele geçirildi. PKK/KCK terör örgütüne bağlı teröristlerin silahlarına da el konuldu. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birisinin İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanmış olan 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nda yer alan gri renkteki listede ve başına 300 bin TL ödül konulan Rodi - Pilling kod isimli Abidin Bayram'ın da öldürüldüğü ortaya çıktı. Güvenlik güçlerinin bölge halkının güvenliğini sağlamak amacıyla PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların devam edeceği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *