» 
»
 

GSM hattı bile yok ama öyle bir fatura geldi ki şok oldu!

Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde yaşamakta olan Bahar Canpolat isimli genç kadın, kendisinden habersiz açılan 14 GSM hattına gelen faturadan dolayı icra tebligatı görünce şok geçirdi. Detaylar haberde...

Sivas'ın Doğu Karadeniz Bölgesi'nin sınır ilçelerinden biri olan Suşehri'nde ilginç bir olay yaşandı. 20 yaşındaki genç kadının cep telefonuna bir mesaj geldi e ardından e-devlet şifresiyle giriş yaparak adına kayıtlı 14 GSM hattının borçlarından dolayı icralık olduğunu öğrendi ve şok geçirdi. Kendisine ait olmayan 14 GSM hattının kendisinden habersiz, bilgilerini ele geçiren başka kişiler tarafından açıldığını iddia etti. Kendi bilgisi dışında gelişen bu olaydan dolayı şikayetçi olan Bahar Canpolat isimli genç kadın, 890 TL'lik cezayı karşısında görünce şaşkına döndü.

Kendisinden habersiz açılan 14 hattın borcunu kabul etmeyen genç kadın bir anda icralık olduğu için Bursa 4. İcra Müdürlüğü'ne itiraz dilekçesi verdi. Bahar Canpolat  her seferinde şaşkınlığını dile getirerek " Cep telefonuma gelen bir mesajda borçlarımdan dolayı icralık olduğum yazıyordu. Daha sonrasında e-devlet şifremle böyle bir işlemin gerçek olup olmadığını kontrol etmek için teyit ettim. Ardından hiç bir bilgim olmadan adıma açılmış 14 gsm hattının toplamda 890 TL borcu olduğunu ve hatlar benim adıma açıldığı için icralık olduğumu öğrendiğimde şok geçirdim. Ayrıca çok korktum." ifadesinde bulundu. 2015'ten bu yana açılan 14 hattın kendi üzerine kayıtlı olduğunu araştırmalar sonucunda öğrenen Canpolat'ın ailesi, "Şimdiye kadar bir kontörlü hat kullandı ve o hattıda ona biz aldık. Başka bir hattımız yoktur. Gelinimizin böyle birşey yapmadığından eminiz. Gerekli yerlere şikayetlerde bulunduk. Ayrıca BİMER'e de şikayetlerimizi ilettik." diye konuştular. Aile dolandırıcılık işlerinin son zamanda yaygınlaştığından ve kendilerinin de dolandırıldığını, hatların kendilerine ait olmadıklarını ve haklarını arayacaklarını söylediler.
 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *