» 
»
 

Gülen Kanada'ya mı yerleşecek?

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşısı Fethullah Gülen Kanada'ya yerleşme kararı adı. Peki ya örgüt elebaşısı Gülen'in Pennsylvania'daki çiftliği ne oldu? Buranın satışıyla ilgili verilen talimat yerine gelemiyor, vakıf satışın yapılmasını engelliyor.

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen ile ilgili bir istihbarat devlet kayıtlarına düştü bile. Gülen'in Kanada'ya gitme hazırlığı içinde olduğu belirtildi. Fethullah Gülen ile ilgili son istihbarat raporu Devlet'i harekete geçirdi. Raporda 15 Temmuz darbesiyle ilgili önemli ayrıntılara yer verildi. Rapora göre Fethullah Gülen örgüt için yeni statejilerin belirlediğine yer verdi. Aynı raporda Gülen'in Kanada'ya yerleşme bilgisine de değinildi. Bu durumda Pennsylvania'daki çiftçiğin durumuyla ilgili de bazı detaylara yer verilen raporda Gülen'in örgüt üyelerine çiftlikle ilgili önemli talimatları verdiğini çiftliğin biran önce elden çıkarılması gerektiğini söyledi. Fakat hesap etmediği bir durum vardı. Vakıf satışı hesaba katılmamıştı. Raporda Vakıfın satışı engellediği planlarda aksaklığa neden oldu. 

TÜRKİYE'DEN GÖÇ İÇİN TALİMAT ALDILAR 

Devlet ulaşan rapora göre Gülen örgüt mensuplarına önemli talimatlarda veriyor. Kimse birbirini tanımayacak ve görüşmeyecek aynı zamanda haberleşme araçlarını da kullanmamaya gayret gösterecek, hiçbir şekilde kendini deşifre etmeyecek. Ortam durumuna göre de Türkiye'den ayrılmalarını düşünecek. Raporda Türkiyeden ivedi şekilde uzaklaşık Avrupa'da yeni bir oluşumun içine girilmesi talimatına da yer verildi. Bu durum Gülen'in Avrupa'da yapılanma hazırlıkları mı yapıyor? sorusunu da gündeme getirdi. Bu konuyla ilgili çalışmalar yapıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda birçok örgüt mensubu yani yakalama kararı ve firari durumda olanlar Afrika ülkelerinin bazıların yerleşmeye başladığı öne sürüldü. 

TUTUKLU ÖRGÜT ÜYELERİNİN AİLELERİ İKNA EDİLİYOR

15 Temmuz darbe girişimindenden sonra birçok örgüt üyesi pişmanlık yasasından faydalanmış ve bildiklerini aktarmıştı. Bu durumda örgüt farklı çalışmalar içine de girdi. Cezaevindeki örgüt üyelerinin konuşmaması için tedbirler aldığı aynı raporda da bildirildi. Yani örgütün tepe başındaki üst düzey konumunda olanları tutukluların ailelerine yardımda bulunacak deniliyor. Raporda işin finans kısmına da yer verildi tutuklu örgüt üyelerinin ailelerine aylık 500 ile 2 bin TL üzerinde bir yardımı da kurye tarafından ulaştırılması üzerine gündeme getirdi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *