» 
»
 

Gülen'in yeğeni Ahmet Ramiz Gülen tutuklandı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün elebaşı olan Fethullah Gülen'in yeğeni Ahmet Ramiz Gülen tutuklandı. Yapılan aramalarda birçok dijital materyalin yanı sıra terör örgütüne ait dokümanlar, özel bir muhafaza içerisinde kıl parçaları ve tırnak parçası ele geçirildi.

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde gizli bir şekilde zaman içerisinde örgütlenerek, devletin birliğini ve bağımsızlığını hedef alarak 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunmasının ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında terör örgütünün ele başı Fethullah Gülen'in yeğeni Ahmet Ramiz Gülen tutuklandı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalarda FETÖ elebaşının ağabeyi Kutbettin Gülen'in oğlu Ahmet Ramiz Gülen Gaziantep'te yakalandı. Terör örgütünün faaliyetlerini yönlendirmek, örgütsel toplantılar düzenlemek ve örgüt üyelerinin nasıl hareket edeceği konusunda örgüt üyelerini bilgilendirmek amacıyla Gaziantep'e geldiği öğrenilen Ahmet Ramiz Gülen ve onunla birlikte Ahmet Karayazı adlı örgüt üyesi de yakalandı.

Bulundukları yere yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal bulundu. Bunun yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü'ne ve terör örgütü PDY'ye air olan çok sayıda doküman, uzmanlık belgesi, bir profösöre ait olan lisans diploması, özel korunmuş bir tırnak parçası ve birkaç kıl parçası, toprak ve taş ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelere el konuldu. Gözaltında olan Fethullah Gülen'in yeğeni Ahmet Ramiz Gülen, onun yanındaki Ahmet Karayazı savcılıktaki sorgularının tamamlanmasının sonrasıdna adli makamlara sevk edilerek çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmalarına karar verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *