» 
»
 

Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve Ayla Akat Ata tutuklandı

Terör soruşturması kapsamımda gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP’li Meclis Üyesi Fırat Anlı ve eski BDP’li Milletvekili Ayla Akat Ata, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK’ya yönelik soruşturma kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan ve ardından adliyeye çıkarılan Diyarbakır Belediye Başkanı Kışanak ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Fırat Anlı, tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti. Kışanak ve Anlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

25 Ekim’de Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Gültan Kışanak ve Fırat Anlı hakkında verilen tutuklanma kararının ardından yine Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Kışanak ve Anlı’nın gözaltı kararını belediye önünde protesto eyleminde yakalanan eski BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata da emniyette biten işlemlerinin ardında adliyeye çıkarıldı. Savcılıktaki ifadesinden sonra Ata, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi ve tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *