» 
»
 

Günde bir kaşık Ardıç yağı tüketirseniz...

Son dönemlerde popülaritesi artan şifalı yağlara bir yenisi daha eklendi. Sadece günde bir kaşık tüketimi ile her derde deva olan Ardıç yağının faydaları nelerdir? Detaylar haberde...

Ardıç yağı, kandan zehirli maddelerin atılmasından, cilt hastalıklarına kadar pek çok derde deva oluyor. Ardıç meyvesi çoğu kişi tarafından biliniyor. Ancak yağ olarak bilen pek yok. Meyvesi kadar yağının da şifalı olduğu ardıç yağı, alternatif tıp yöntemleri ile de çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılıyor.

Ardıç yağı, kanın temizlemede önemli rol oynuyor. Vücuttaki kanın temizlenmesi, kalbe temiz bir şekilde kanın pompalanması demektir ve ardıç yağı bu görevi başarıyla gerçekleştirebiliyor.

Ayakta zamanla meydana gelen magnezyum eksiğine bağlı kramplara da ardıç yağı iyi geliyor. Ağrılı olan bölgeye ardıç yağıyla masaj yapmak oldukça etkili oluyor.

Ağız yolu ile alınan ardıç yağı, bronşitlere iyi geliyor. Öte yandan günde bir tatlı kaşığı tüketilen ardıç yağı, mesane ve idrar yollarındaki iltihaplanmadan kurtarıyor. Ardıç yağı, sinüzite bağlı baş ağrılarını geçirmekte de etkili oluyor. Ağrılı bölgeye ardıç yağı ile yapılan masaj ağrılardan kurtarıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *