» 
 

Güne hızlı başlayan dolar ne kadar oldu? 11 Ekim 2017 son durum

ABD ile yaşanan vize krizinin sonrasında yükselişe geçen dolar hız kesmiyor. ABD'den dün akşam gelen açıklamalarla 3.70 liranın üzerini gören dolar/TL, sabah saatlerinde yeniden 3,69 seviyelerine çekildi.

ABD ile yaşanan vize krizinin ardından, yükselişe geçen dolar/TL tüm ayların zirvesine çıkarak 3,70 liranın üzerini görmüştü. Dün akşam saatlerinde ABD'den gelen 3.70 liranın üzerini gören dolar/TL, yeni işlem gününün sabah saatlerinde yeniden 3,69 seviyelerine çekildi. Dolar/TL kuru saat 10.30 itibarıyla 3,6890 liradan alıcı buluyor. Euro ise yine aynı dakikalarda 4,3645 liradan işlem görüyor.

Bugün yurtiçinde Ağustos ayı cari açık verisi açıklanacak ve yurtdışınad ise ABD Merkez Bankasının son faiz toplantısı tutanakları izlenecek. Pazartesi günü, Ocak ayından bu ayana en yüksek seviyeyi 3.92'den gören dolar/TL, dün piyasaları olumsuz etkileyecek haber akışının olmaması ile 3.67 seviyesinin altına indi. Ancak akşam saatlerinde ABD'den gelen açıklamaların ardından yeniden kuru 3.70 seviyelerine çevirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *