» 
»
 

Güneş yanığına ne iyi gelir? İşte mucize öneriler…

Yaz aylarında kıştan kalan tenlerin farkında olmadan uzun süre güneşe maruz kalması ile meydana gelen yanıklar için doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Güneş yanıklarında etkili doğal çözüm önerileri haberimizde…

Deniz ve sahilde geçirilen uzun saatler sonrasında ciltte oluşan yanıklar tatilinizi kabusa çevirebilir. Bu yanıklar için en etkili ve eski yöntemlerden biri yoğurt. Buzdolabında bekletilmiş soğuk yoğurdu, yanık olan bölgelere sürüp bekletin ve bunu günde 3-4 kez uygulayın acınızın hafiflediğini hissedeceksiniz.

Bir diğer yöntem ise siyah çay. Siyah çayı, yanık olan bölgeye küçük poşetler şeklinde yerleştirebilir ya da açık olarak koyabilirsiniz. Acı ve yanma hissini kaldıracak bu yöntem sizi oldukça rahatlatacaktır. Ayrıca yanıklardan kaynaklanan yanma ve acı hissini ortadan kaldıran gıdalardan biride zeytinyağı, yanık bölgeye uyguladığınızda hem gerginlikleri ortadan kaldıracak hem de yumuşaklık ve canlılık hissi verecektir.

Son dönemde oldukça popüler bir hale Aloe Vera’nın da güneş yanıkları için oldukça etkili olduğu saptanmıştır. Aloe Vera suyu ve kreminden yanık olan bölgeye sürerseniz, hem ağrı ve acı hissiniz azalır hem de cildiniz nemlenir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *