» 
»
 

Güneş yanıklarından bal mucizesiyle kurtulun

Kış boyunca güneş ışığından mahrum kalan ciltler yazın gelmesi ile maruz kaldıkları yoğun güneş ışığı sunucu güneş yanığı sorunu yaşayabiliyor. Bu acı veren durumu ve sonrasında oluşan lekeleri mucize besin balla engellemek mümkün…

Herhangi bir önlem almadan saatlerce güneş ışınlarına maruz kalmak, son derece acı verebilen güneş yanıklarına neden oluyor. Bunun sonucu olarak ciltte aşırı kızarıklık, acı ve su kabarcıkları oluşuyor. Bu nedenle dinlenmek stresten uzaklaşmak için gidilen tatiller bir anda kâbusa dönüyor.

Güneş yanıklarında kimyasal ürünlere başvurmadan, doğal yöntemlerle çözüm bulmak mümkün. İçeriğinde bulunan anti bakteriyeller, vitamin, mineral ve enzimler sayesinde mucize besin bal yanık tedavisinde ilk tercih olmuştur. Ham bal yanık cilde uygulandığında, su dolu kabarcıkların oluşmasını engellediği gibi enfeksiyonları oluşumunu da önlemektedir. Ayrıca doğal antibiyotik, vitamin ve mineraller içeren bal antiseptik özelliği ile dokuları onararak yaraları iyileştirir.

Bal uygulaması yaparken önce yanık bölge soğuk su ile yıkanır. Ardından bal bu bölgeye krem sürer uygulanır. Yaklaşık yarım saat ciltte bekletilen bal sonrasında ılık su ile yıkanır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *