» 
»
 

Günlük kullandığımız bazı ürünler kanser yapıyor!

Yapılan araştırmalara göre, günlük hayatta kullanılan bazı ürünlerin içerdiği kimyasallardan dolayı çeşitli kanser hastalıklara neden olduğu ortaya çıktı.

Soluduğumuz havadan kullandığımız bazı temizlik ürünlerine kadar pekçok faktör insan vücuduna zarar veriyor. Bazı hastalıklara neden olmanın yanı sıra hatta kansere bile neden olabiliyor. Bunlardan kurtulmanın tek yolu ise onları hayatımızdan çıkarmak oluyor.

Kepeğe karşı koruduğu bilinen bazı şampuanlar içerisinde bulunan yüksek miktarda sülfat ile metilkloroizotiyazolinondan dolayı zamanla cilt kanserine neden olabiliyor. Odalarımızın mis kokması için gerekli görerek kullandığımız oda spreyleri de astım ve hormonal bozuklukların yanı sıra kansere davetiye çıkarıyor.

Elleri bazı bakterilerden koruduğu söylenen antibakteritel sabunlarda yapılan araştırmalar neticesinde, bu sabunların içerisinde bulunan Triclason maddesinin su ile birleştiğinde kanser etkisine sebep olan kloroform gazının salgılanmasına neden olduğu belirlenmiştir. Triclosan ise başta karaciğer hastalıkları olmak üzere psikolojik rahatsızlıklara neden oluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *