» 
»
 

Gürcistan’da üzerindeki karın ağırlığına dayanamayan ev çöktü: 1 ölü

Gürcistan'da bir süredir etkili olan yoğun kar yağışı felaketi de beraberinde getirdi. Bölgede karın ağırlığını daha fazla taşıyamayan bir ev çöktü. Olayda bir kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre olay Gürcistan’ın batısında bulunan Helvaçauri bölgesinde meydana geldi. İddialara göre bölgede günlerdir etkili olan yoğun kar yağışı bir evin çökmesine sebep oldu. Bildirildiği üzere çökmenin meydana geldiği anlarda evde 5 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarına devam ettiği bölgede 60 yaşındaki Tamaz Gorgadze hayatını kaybederken, evde bulunan 3 kişi de kurtarıldı. Kurtarılanlar arasında bulunan hamile bir kadın hastaneye kaldırıldı. 19 yaşındaki Lado Gorgadze ise hala enkaz altında.

Olayın sabah saatlerinde meydana geldiğini ifade eden görgü şahitleri, evin çökmesi ile büyük bir sarsıntı meydana geldiğini, içeride, ölü olarak çıkarılan Tamaz Gorgadze eşi ve hamile kızının yanı sıra bir de 19 yaşlarında bir gencin olduğunu, anne ve kız hastaneyeye kaldırılırken, gençten hala haber alınamadığını kaydettiler.


HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *