Güvenli Samsung Galaxy Note 7 uçakta yandı!

Amerika'da bulunan Southwest Havayolları, uçaktaki bir yolucuya ait olan Samsung Galaxy Note 7 cihazın alev alması ardından da dumanlar yükselmesiyle uçuşlarını iptal etti.

Teknoloji devi Samsung'un üretmiş olduğu Samsung Galaxy Note 7 telefonu şimdi de uçakta yandı. Uçağa binen yolcu Brian Green, telefonunun pillerindeki problemlinden dolayı kontrolden geçirilip kendisine güvenli olanının verildiğini, ancak güvenli olan Galaxy Note 7'nin uçakta bir anda alev aldığını ve yeşil dumanlar çıkardığını bu nedenle de büyük panik yaşadıklarını dile getirdi. Yolcu, telefonun bataryası az kaldığında cebine koyduğunu, aradan bikaç saniye geçtikten sonra patlama sesi duyduğunu ve pantolonun cebinden dumanlar yükseldiğini ifade etti. Green o panikle telefonu uçağın koridoruna attığını ve yanan Galaxy Note 7'den koyu ve yeşil bir duman çıktığını söyledi.

Uçağın havalanmadan önce bu olayın yaşanmasının ardından Southwest Havayolları'na ait uçağın Louisville-Baltimore seferi iptal edildi. Samsung, telefonu incelemeye aldıktan sonra açıklama yapılacağını belirtti. Galaxy Note 7 telefonlarının pillerinin sarj esnasında ısınması ve ardından patlaması olaylarından dolayı üretici Samsung, problemleri olan tüm cihazlarını geri çağırmış ve güvenli olanları ile değiştirmişti. Ancak cihazda halâ ısınma problemi olduğu ve bu gibi vakaların da yaşandığı görülüyor. Bu olayların üzerine ise Amerikan Havacılık Dairesi yolcularına uyarıda bulunarak, Samsung Galaxy Note 7 cihazları olanların cihazı uçakta kapatmalarını, şarja takmamalarını ve bagaj bölümlerindeki çantalara koymamaları gerektiğini istemişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *