» 
»
 

Güvenlik güçleri ile kaçmaya çalışan teröristler arasında çatışma

İnsansız hava araçları ile İdil'e sızmaya çalışan terör örgütü üyeleri kendilerini ele verdiler. Güvenlik güçlerinin teröristlerin yerlerini bulmasıyla aralarında çatışma çıktı ve 2 güvenlik görevlisi yaralandı. 2 terörist de öldürüldü.

Saklandıkları dağlık alanlarından şehre inen bir grup terör örgütü üyesi, Şırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Kuyulu Köyü'ne geldiler. Sabahın erken saatlerinde insansız hava araçlarının bölgede yaptığı araştırmalar sonucunda teröri örgütü üyeleri tespit edildi. Güvenlik güçleri yerleri tespit edilen teröristlerin etkisiz hale getirilmeleri için şafak vaktinde operasyona start verdiler. Güvenlik güçleri ile karşı karşıya kalan terör örgütü üyeleri, güvenlik güçlerine ateş açtılar. Ateşi karşılıksız bırakmayan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma yaklaşık üç saat kadar sürdü.

Şınak'ın İdil İlçesi'ne gizlice geçmeye çalıştıkları tespit edilen terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında sabahın ilk ışıklarında başlayan operasyon saatler sonra bitirildi. Çıkan çatışmada bir komiser yaralandı ve bir uzman çavuş ağır yaralandı. Çatışma sonrasında ise 2 teröristin cesedine rastlandı. Yaralanan askerler merkezdeki İdil Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve orada gerçekleştirilen ilk müdahalenin ardından helikopter ile Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edildiler. Teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanan komserin tedavisinin bitmesinin ardından durumunun iyi olduğu ve hastaneden taburcu edildiği bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *