» 
»
 

Güvenlik Güçleri terörislerle evde çatıştı

Güvenlik güçleri Van İli Erciş İlçesi'nde bir eve operasyon düzenledi. Bir evde 2 teröristin bulunduğu bilgisini alan güvenlik güçlerine ateşle karşılık veren teröristler etkisiz hale getirildi.

Van İli Erciş İlçesi İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şubesi ekipleri bir ihbarı değerlendirerek operaspon düzenledi. Salihiye mahallesinde bulunan bir eve düzenlenen operasyonda ateşle karşılık veren 2 terörist etkisiz duruma getirildi. Kısa süren çatışma sonrası başarılı olan operasyonla ilgili Van Valiliği bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirldiğine, olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı bilgisine yer verdi. Erciş İlçesinde 30 Mart 2017  00.30 sularında 115'e düşen ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri Salihiye Mahallesi Kanalboyu Caddesi üzerinde bulunan silahlı kişilerin görüldüğüne yer verilmiştir. Uzun namlulu silahları bulunan kişilerin etkisiz hale getirildiği bilgisi paylaşılmıştır.  Olay yerine ulaşan güvenlik güçlerine evden atılan el bombası ve silahlarla ateş açılması üzerine "teslim ol" çağrısında bulunulmuş çıkan çatışma sonucunda ise 2 PKK/KCK terör örgütü üyesi ölü olarak ele geçirilmiştir. 

PKK/KCK Örgüt üyelerine yönelik kimlik çalışmalarının belirlenme çalışmalarına hız verilmiş olup, çatışma sonrası 5 kişi gözaltına alınmış, operasyon hiçbir sivil vatandaşımız ve emniyet mensubunun yaralanmasına olanak vermeden sonlandırılmıştır. Çatışmanın yaşandığı bölgede örgüt mensuplarına ait 3 el bombası, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda muhimmat ve döküman ele geçirilmiştir. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *