» 
»
 

Güvenpark'ta kuşyemi satan teyze ile ilgili Ankara Valiliği açıklama yaptı

Ankara'da Güvenpark'ta kuşyemi satan teyze olarak sosyal medyada fenomen haline gelen Nazegül Yıldırım ile ilgili Ankara Valiliği'nden bir açıklama yapıldı.

Kızılay Güvenpark'ta kuşyemi satarak geçimini sağladığı bilinen teyze Nazegül Yıldırım'ın huzurevine yerleştirilmesi önerisini reddettiğini bildiren Ankara Valiliği yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında kuşyemi satan teyzeye yardımcı olunması yönünde çıkan yayın ve mesajların bulunduğunu hatırlattı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Nazegül Yıldırım ile ilgili yapılan sosyal inceleme sonucu eşinin 25 yıl önce vefat ettiği öğrenilirken, çocuk sahibi olmadığı, akrabalarının çoğunun da vefat ettiği belirtildi. Araştırma sonucuda vefat eden eşi üzerinden aylık aldığı tespit edilen kuşyemi satan teyzenin kendisine ait 1+1 evinin ve içinde yeterince ev eşyasının bulunduğu da belirlendi. Kuşyemi satan Nazegül teyzenin huzurevine yerleştirilme önerisini kabul etmediği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *