» 
»
 

Güzellik ve şifa kaynağı deniz suyu hakkında bilinmeyenler

Yapılan klinik araştırmalar gösteriyor ki içerisinde 90'ın üzerinde madde bulunduran deniz suyu ruhumuz, bedenimiz ve cilt güzelliğimiz için adeta bir şifa kaynağı. İşte doğanın mucizesi deniz suyunun faydaları.

Muhteşem denizleri ile dünya çapında tatil cenneti olarak kabul edilen ülkeniz her derde deva deniz suyu açısından oldukça avantajlı bir konumda. Çok eski çağlardan bu yana tıpta bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan deniz suyu içeriğindeki 90 madde ile adeta bir vitanim ve mineral deposu. Mineral tuzlar, amino asitler gibi elementlerden oluşan bu su çok yaygın bir doğal tedavi aracı demek çok da yanlış olmaz...

Yapılar araştırmalar gösteriyorki atıklarla kirletilmemiş bir deniz suyu içerisindeki kalsiyum karbonat, sülfat, potasyum klorür ve sülfat, magnezyum klorür, magnezyum sülfat gibi maddeler nedeni ile çocukların gelişiminde büyük önem taşımakta. Bu nedenle fırsat buldukça çocuğunuzu deniz suyuna sokmak bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemli bir araç.

Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur bedensel faydalarının yanı sıra denizin ruhsal açıdan da büyük bir terapi kaynağı olduğunu vurgulayarak, deniz suyunun sesini duyan beynimizin kalbe gönderdiği sinyallerle sakinleştirici bir etki oluşturduğunu, bu sebeple de oksijen alma ihtiyacı hisseden bedenimizin derin soluklarla bol oksijeni içine çektiğini ifade ediyor. Cihantimur deniz suyundaki iyotun bedensel ve ruhsal gençlik kaynağı olduğunu, bol oksijenin etkisi ile deniz kenarında kesintisiz alınan uyku ile de negatif etektiriğin atılarak hayata daha pozitif bakmamızı sağladığını vurguluyor.

İçerisinde bulunan en önemli maddenin potasyum klorür olduğunu söyleyen uzmanımız, bu madde ile cildin elastikiyet derecesini arttığını, cildin daha pürüssüz ve canlı bir görünüme kavuştuğunu belirtiyor....

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *