» 
»
 

Hac kura sonuçları 2017 Diyanet tarafından açıklandı

Hacca gidecek 1 milyon 892 bin 724 hacı adayı 2017 yılı hac kura sonuçları için uzun zamandır heyecanlı bekleyiş içindeydi. Bu akşam çekilen kura sonuçlarına göre kimler hacca gitmeye hak kazanacak ve hac kuraları açıklandı mı? Diyanet internet sitesi yoğunluktan dolayı ulaşılamıyor. İşte detay haberler..

24 Şubat Cuma sat 15.00'da çekilen 2017 hac kuraları ile 1 milyon 892 bin 724 hacı adayından kutsal topraklara gidecek olanlar belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı, hac kuralarının Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu'nda yapılan kura çekimi ile sonuçlandırılacağını açıklamış ancak vatandaşlara bunun duyurulması için saati 23.00 olarak vermişti. Kura çekimi basın ve kamuoyuna açık olarak bilgisayar ortamında gerçekleştirilmesinin ardından hac kura sonuçları saat 23.00 itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesi hac.diyanet.gov.tr üzerinden öğrenilmeye başladı. Hac kuraları sonuçlarına göre 2 milyona yakın hacı adayı içinden kesin kayıt hakkı elde eden hacı adayları, 27 Şubat-10 Mart tarihleri arasında internetten ya da müftülüklerden Kesin Kayıt Yaptırabilir belgesini alacak ve kayıtlarını yaptıracaklar. Bu süre zarfında kaydını yaptırmayan hacı adaylarının yerine 16-24 Mart arasında kura sırası gözetilmek suretiyle kayıt alınacak.

Şehit yakınlarından anne, baba, eş ve evlenmemiş çocuklar, gazilerin ise kendisi ve eşleri hacca gitmek için kayıtları 16-24 Mart arasında konaklama türüne ait ücreti yatırmaları halinde il müftülerinde yapılacak. Bu yıl Suudi Arabistan yönetimi tarafından her yıl olduğu gibi ülkelere tanınan kontenjanlar kapsamında Türkiye'ye 80 bin hacı adayı kontenjanı tanındı. 2 milyona yakın başvuru içerisinden kimi hacı adayları başvurdukları yıl kurada çıkarak kutsal topraklara gidebilecekken, kimileri de yıllardır kurada isminin çıkmasını bekliyor. Hac kuraları çekildi mi sorusu da internetin haline gelirken, hac kura sonuçları Diyanet tarafından 23.00'da yayınlanacak olan hac kura sonuçları TC kimlik numarası girilerek öğrenilebilecek.. Ancak açıklanma saati itibariyle bir anda siteyi giriş yoğunlaşınca şu an itibariyle sonuçlara ulaşmak pek mümkün olamıyor. Bu nedenle sonuçların ilerleyen saatlerde daha rahatlıkla öğrenilebileği düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *