» 
»
 

Hac kuralarında tarih değişikliği yapıldı! İşte yeni…

Diyanet 2017 yılı için binlerce hacı adayının heyecanla beklediği Hac kuraları ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Kura tarihleri konusunda değişikliğe giden Diyanet İşleri Bakanlığı yeni tarihleri açıkladı.

Hac kuralarında heyecanlı bekleyiş sürüyor. Her yıl olduğu gibi kutsal topraklara giderek Hac vazifesini yerine getirebilmek adına müracatta bulunan hacı adaları için başvuruları doğrultusunda kuralar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Ocak ayında kura tarihi olarak 23 Şubat açıklanırken, kuralar Başbakanlık tarafından belirlenen yeni bir tarihte çekilecek.

HAC KURALARI İÇİN YENİ TARİH AÇIKLANDI

Ocak ayında 23 Şubat Perşembe günü hac kuraları için çekiliş yapılacağı için açıklanırken, kura tarihlerinde değişiklik yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesinden kura çekimi ve tarihlere ilişkin yaptığı açıklamada, 2017 yıl için ilk hac kurasının 24 Şubat 2017 Cuma günü Saat 15:00 itibari ile Türkiye Diyanet Vakfı konferans salonunda ve bilgisayar ortamında, kamuoyuna açık olarak yapılacağını açıkladı.

 Ayrıca kura sonuçları aynı günün akşamı saat 23.00 itibari ile diyanetin resmi sitesinden sorgulanabilecek. Kesin kayıt hakkı elde edenler ise 27 Şubat – 10 Mart 2017 tarihleri arasında internet ortamı yahut müftülüklerde kayır yaptırabilecekler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *