» 
»
 

Hafta sonu hava durumu nasıl? Meteorolojiden 1 Ekim için uyarı var!

Yurt genelinde mevsim normallerinin neredeyse yer yer 10 derece altına düşen hava sıcaklıkları hafta sonunda artıyor. Hafta ortasından itibaren sıcaklıklarda yaşanan artış 1 Ekim cumartesi itibariyle hafta sonu da devam edecek. Ancak bazı iller için ise Meteoroloji uyarılar yaptı.

Bir süredir mevsim normallerinin altına düşen sıcaklıklar okulların da açılması ile birlikte tüm yurdu bir anda kış havasına çevirdi. Ancak Meteoroloji hafta sonu için plan yapanlara müjdeli haber verdi. Cumartesi ve Pazar günü Edirne, Tekirdağ civarında yer yer görülebilecek yağış dışında başka bölgelerde yağış beklenmiyor. Hafta ortasında ise batı kesimlerini de etkisi altına alacak şiddetli yağışlar gelebilir.

Geçtiğimiz çarşamba gününden itibaren başlayan artış ile birlikte öncelikle mevsim normallerine çıkması beklenen sıcaklıkların ilerleyen günlerde daha da artacağı bilgisini veren Meteoroloji, Akdeniz ve Ege’de sıcaklıkların 29-30 derece civarında seyredeceğini bildirdi. İzmir’de 25 derece olan sıcaklık değerlerinin önümüzdeki bir kaç gün boyunca yükselişe geçeceği bilgisi de paylaşıldı. Kar yağışlarının görüldüğü Erzurum ve çevresinde de sıcaklıklar artacak ancak Doğu Anadolu’da da ısınması beklenen hava özellikle Çarşamba günü gelecek yağışla birlikte ciddi şekilde düşebilir.

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için ise Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları yarın sabah için uyardı. Zaman zaman fırtına şeklinde esmesi beklenen kuvvetli rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istenirken, bu bölgedeki sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmediği bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *