» 
»
 

Hafta sonu yağışlar devam edecek! 30.09.2017 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek. İç Ege, Marmara, Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ankara, Eskişehir, Muğla, Sinop, Kars, Mardin, Ardahan, Batman ve Siirt çevrelerinin ise sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. 30.09.2017 yurtta hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, yurt geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Marmara, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Sinop, Muğla, Eskişehir, Ankara, Kars, Erzurum, Ardahan, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların, İstanbul, Kocaeli, Trakya kesimi, Yalova çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey kesimlerinde kuvvetli, İstanbul'un kuzey kesimleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Bazı illere göre 30.09.2017 için günün en yüksek sıcaklıkları şöyle;

Ankara 24 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklarla kısa süreli yerel kesimleri yağışlı, İstanbul 22 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların il genelinde şiddetli, kuzey kesimlerde ise yer yer kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Bursa 23 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

İzmir 26 derece parçalı ve çok bulutlu, Adana 29 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Antalya 25 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Samsun 21 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Trabzon 22 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Erzurum 21 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Diyarbakır 29 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *