» 
»
 

Hafta sonu yağmur geliyor! 13 Ekim güncel hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hafta sonu İstanbul ve çevresi yağmura teslim olacak. Pazar gününden itibaren ise yağışların Karadeniz bölgesinde etkili olacağı tahmin ediliyor 13 Ekim Cuma hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hafta sonu özellikle de Cumartesi günü İstanbul'da yağış olacak. Hafta sonu plan yapanların hava durumunu kontrol ederek dikkatli ve gerekli tedbirleri almaları öneriliyor. Pazar gününden itibaren yağışlar Karadeniz bölgesine yöneliyor. 13 Ekim Cuma yurtta hava durumu genellikle parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

Ağrı ve Van'ın doğu ilçeleri yağışlı, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmurlu ve yer yer kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Göller Bölgesi, İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ve Edirne çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi olacak. Hava sıcaklıkları yurdun kuzey kesimlerinde 1 ila 3 erece artacak. 13 Ekim illere göre güncel hava sıcaklıkları şöyle;

İstanbul 21 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 24 derece parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde puslu, İzmir 26 derece az bulutlu ve açık, Adana 31 derece az bulutlu, Antalya 28 derece az bulutlu olacak. Ankara 20 derece parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu, Eskişehir 21 derece parçalı ve az bulutlu, Zonguldak 19 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

Samsun 21 derece parçalı ve az bulutlu, Artvin 17 derece parçalı ve az bulutlu, Trabzon 18 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 15 derece parçalı bulutlu olacak. Şırnak 21 derece parçalı ve az bulutlu,  Diyarbakır 26 derece az bulutlu ve açık, Bitlis 14 derece parçalı ve çok bulutlu açık olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *