» 
»
 

Haftasonu hava durumu nedir? 07 - 08 Mayıs 2016

Meteorolojiden hava durumu için kritik bir açıklama geldi. Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve yurt genelinde havalar nasıl olacak? Yağışlar devam edecek mi? İşte 07 - 08 Mayıs 2016 Mayısın ilk hafta sonu için hava tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklamalara göre, mayıs ayının ilk haftası hava durumunda İç Anadolu'da, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde ve yurt genelinde yoğunlukla yağış görüldü.Meteorolojiden hava durumu için kritik bir açıklama geldi. Peki yurt genelinde havalar nasıl olacak? Yağışlar devam edecek mi? Yoksa baharın gelmesiyle, güneşli günler bizi mi bekliyor? Mayıs ayının ilk haftasonunda yurtta haftaiçindeki havalardan farksız hatta daha kuvvetli yağışlar bizi bekliyor olacak. Meteorolojiden gelen açıklamalar doğrultusunda, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere genellikle bulutlu veya çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü bir haftasonu bizleri bekliyor. Yağışların yoğunlukla Karadeniz ile Erzincan, Bingöl, Tunceli ve Samsun civarlarında kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bu bölgeler için sağanak yağış uyarısı veriliyor.

Hava durumunda Ankara'nın parçalı bulutlu ve ara ara yağışlı 13 derece, İstanbul'da parçalı ve çok bulutlu ara ara sağanak yağışlı 18 derece, İzmir'de çok bulutlu bazı ilçelerinde sağanak yağışlı ve 20 derece, Konya bazı bölgelerinde sağanak yağışlı ve 17 derece, Samsun parçalı bulutlu ara ara gök gürültülü ve sağanak yağışlı 14 derece, Trabzon çok bulutlu yer yer sağanak yağışlı 17 derece, Diyarbakır çok bulutlu ara ara sağanak yağışlı ve 21 derece olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *