» 
»
 

Haftasonu plan yapanlar için Pazar günü hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre Batı Kardeniz, Marmara'nın güney ve doğusu, Çankırı ve Marmaris çevreleri hafif olmak üzere sağanak yağışlı olacak. Diğer kesimlerin ise az ve parçalı bulutlu olması bekleniyor. İllere göre 6 Kasım hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, Marmara'nın güneyi ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı ve Marmaris çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Bugün gece saatlerinden itibaren başlayacak olan yağışların ise İç Anadolu, İç Ege bölgelerinde olması tahmin ediliyor. Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ise yer yer puslu ve sisli olacak. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde ise don olayı ve buzlanma meydana gelmesi bekleniyor. Hava sıcakjlıkları ise kuzeybatı kesimlerde 2 ile 4 derece artacak. Doğu ve Orta Karadeniz kıyılarında ise 1-3 derece azalacak. Diğer kesimlerde öönemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genel olarak güney kesimlerden esecek. Karadeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde kuzey ve doğu yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esecek.

6 Kasım hava durumu ise illere göre şöyle, Ankara 18 derece parçalı ve az bulutlu, gece satlerinden itibaren sisli ve puslu olması bekleniyor. İstanbul 20 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak hafif sağanak yağışlı, İzmir 22 derece parçalı ve çok bulutlu, Adana 25 derece az bulutlu ve açık, Antalya 23 derece az bulutlu ve açık, Samsun 20 derece parçalı ve çok bulutlu olacak. Trabzon 20 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 20 derece parçalı ve az bulutlu, Erzurum 9 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 20 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *