» 
»
 

Haftasonu yurtta hava nasıl olacak? 3 Eylül 2016

Yapılan son hava tahminlerine göre, yurdun güney ve iç bölgelerinde hava sıcaklıklarında 2 ile 4 derece azalacak. Diğer bölgelerde önemli değişiklik olmayacak. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere illere göre hava durumu haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve İstanbul, Çanakkale'nin doğu kesimleri, Aydın, Balıkesir'in kuzeyi, Uşak, Muğla, Afyonkarahisar, Denizli, Malatya, Sinop, Gaziantep ve Kilis'in çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışlar öğleden sonra Adana'nın güney kesimlerinde, akşam saatlerinden itibaren ise Trabzon'un doğu kesimleri, Artvin ve Rize'nin çevreleri, gece saatlerinde ise Hatay'ın kıyı ilçeleri, Adana'nın güney kesimleri ile Osmaniye çevrelerinde yerel kesimlerinde olmak züere yağışların şiddetli olarak geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları ise yurdun güney ve iç kesimlerinde ile 4 derece azalacak. Diğer bölgelerde ise pek bir değişiklik olmayacak ve hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgâr, genel olarak kuzey ve kuzeydoğu kesimlerde etkili olacak. Aydeniz'in güneydoğu kesimlerinde batı ve güneydoğu kesimlerinde, kıyılarında hafif, ara ara orta kuvvette olacak. Marmara ve Kıyı Ege ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ise şiddetli olarak esmesi bekleniyor. İllere göre hava sıcaklıkları ise, Ankara 27 derece açık parçalı ve az bulutlu, İstanbul 29 derece parçalı ve çok bulutlu yerek kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor.

İzmir 32 derece az bulutlu ve açık zaman içerisinde çok bulutlu olması bekleniyor. Adana 33 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğleden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Gece saatlerinde ise güney kesimlerindeki ilçelerde yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor. Antalya 31 derece az bulutlu ve açık, zaman içerisinde parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Konya 27 derece parçalı ve çok bulutlu,

Samsun 25 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinde se doğu kesimlerde yerel bölgelerde sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 25 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması ve akşam saatlerinden sonra ise yerel doğu kesimlerde yerel olmak üzere kuvvetli yağış bekleniyor. Erzurum 25 derece, parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ise yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 34 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *