» 
»
 

Haima tayfununda ölenlerin sayısı giderek artıyor

Flipinler'in kuzey kesimlerinde etkili olan Haima tayfununda hayatını kaybeden kişi sayısı giderek yükseliyor. Yetkililer Haima tayfununda ölenlerin sayısının 8'i bulduğunu bildirdi.

Filipinli yetkililer, Flipinler'inj kuzeyinde etkisini gösteren Haima tayfununda 8 kişinin hayatını kaybettiğini ve 2 kişiden halâ haber alınamadığını belirtti. Ayrıca 18 bin 277 aile ise dün geceyi 209 tahliye merkezinde geçirmek zorunda kaldı. Alınan bilgilere göre, Haima tayfunundan dolayı binlerce ev yoğun derecede hasar gördü. Öte yandan bölgede su ve elektriğin verilmediği de ifade edildi.

Yetkililer, saatte hızı yaklaşık 225 kilometreyi bulan Haima tayfununda en az 5 kişinin hayatının kaybettiğini ifade etti. Tayfundan dolayı 100 bin kişi evlerinden tahliye edilmek zorunda kaldı. Bölgede tayfun felaketinden dolayı onlarca ev yıkıldı, ağaçlar devrildi ve ulaşım neredeyse imkânsız hale geldi. Bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşandıktan sonra bölgede elektrik ve su verilemediği belirtildi. Haima tayfununun her sene 20 civarında tayfun ve fırtınanın vurduğu Filipinler'de, 2013 yılında etkili olan Haiyan tayfununda ise 6 bin kişiden fazla kişinin ölümüne, 4 milyon kişinin evsiz kalmasına neden olmuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *