» 
»
 

Hakan Şükür’ün babası Adapazarı'nda gözaltına alındı

FETÖ darbe girişimi soruşturmasında eski milletvekili ve futbolcu Hakan Şükür ve babası hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Hakkında mal varlıklarına el konulması kararı da çıkarılan baba Selmet Şükür Adapazarı’nda gözaltına alındı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı Fetullahçı Terör Örgütü darbe girişimi soruşturması kapsamında dün eski milletvekili Hakan Şükür ve babası Selmet Şükür hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Sakarya polis ekiplerinin başlattığı operasyonda Sermet Şükür bugün Adapazarı’nda gözaltına alındı ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık raporu için götürüldü.

Hakan Şükür ve babası Selmet Şükür'ün FETÖ'ye finansman sağladıklarına ilişkin delillere ulaşan Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başvurusunu inceleyen Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, ise Amerika’da bulunan eski milletvekili ve futbolcu Hakan Şükür ile babası Sermet Şükür’ün taşınmazlarına, kara ulaşım araçlarına, banka veya diğer mali kurumlardaki hesaplarına, gerçek veya tüzel kişiler nezdindeki her türlü hak ve alacaklarına, uhdelerinde bulunan kıymetli evraklara, şirketlerdeki ortaklık paylarına, kiralık kasa mevcutlarına ve diğer mal varlığı değerlerine el konulmasına karar vermişti. Mahkeme kararı tapu müdürlükleri, emniyet müdürlüğüne ve vergi dairelerine tebliğ edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *