» 
»
 

Hakkari Çukurca'da çatışma: 2 asker şehit

Geçtiğimiz haftadan bu yana sürdürülmekte olan Hakkari'nin Çukurca İlçesindeki operasyonlarda, sabah saatlerinde bölücü terör örgütü üyelerinin açtığı ilk ateşte 2 asker şehit düştü.

Hakkari'nin Çukurca kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik devam etmekte olan operasyonlar sırasında bu sabah çatışma çıktı. Terör örgütü üyelerinin açmış olduğu ilk ateş esnasında 2 asker şehit düştü. Alınan bilgilere göre, Çağlayan bölgesine bağlı olan Dağbaşı, Seni Tepe ve Kale'de sürdürülen operasyonlarda sabah saatlerine doğru bir grup terör örgütü mensubu ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre iki asker, teröristlerin açtığı ateşte şehit düştü. Terör örgütü üyelerinin faaliyette olduğu bölgede güvenlik güçlerinin operasyonlarının devam etmekte olduğu ve bölgeden teröristler temizlenene kadar da devam edeceği, operasyonlarda ara ara çatışmaların yaşandığı belirtildi. Şehit askerlerin bugün öğleden sonra Hakkari Dağ Komando ve Tugay Komutanlığı'nda yapılacak törenle memleketlerine gönderileceği söylendi.

Hakkari Çukurca'da teröristlerin sığınaklarına girildi...

TSK'dan gelen açıklamalara göre, Hakkari'nin Çukurca krısalında 3'üncü Piyade Komutanlığı'nın idaresinde 1'inci Komando Tugayı ve 2'nci Hudut Tugayı ile Jandarma Özel Harekat Birliklerinin, Kara Havacılık, Hava Kuvvetleri ve topçu birliklerinin de desteği ile düzenledikleri operasyonlarda teröristlerin sığınaklarına girildi. Seni Tepe'de yer alan terörist sığınağında, çok sayıda silah ve mühimmat, akaryakıt, akü, EYP, yiyecek, giyecek malzemeleri ele geçirildi. Ayrıca patlayıcı yapımında kullanılmak üzere birçok malzeme ve tıbbi yaşam malzemeleri de ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *