» 
»
 

Hakkari 'de 11 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda son durum!

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bugün 2 askeri şehit ettiği bildirilen PKK'lılara karşı operasyon başlatılmıştı. Yapılan operasyon sonucunda 11 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bugün teröristler tarafından önceden tuzaklanarak döşenen el yapımı patlayıcı infilak etmiş ve patlama sonucu 2 askerin şehit düştüğü bildirilmişti. Patlama sonrası 7 askerin de hafif şekilde yaralandığı açıklanmıştı.

Hain saldırı sonrasında Çukurca kırsalında geniş çaplı arama tarama ve operasyon başlatıldığı belirtilmişti. Başlatılan operasyon kapsamında, 2 askerlerimizi patlayıcıyla şehit eden PKK'lılardan 11 teröristin öldürüldüğü açıklandı.
Hakkari Valiliği operasyon ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklama da şöyle denildi:

17.06.2017 günü ilimiz Çukurca ilçesi Güven Dağı güneydoğusunda İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak F-16 savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen hava harekatı neticesinde 6 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bu hava harekatı ile birlikte gün içinde toplam 11 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *