» 
»
 

Hakkari hain sadırıda şehit düşen polislerini askeri törenle uğurladı

Hakkari Depin’de bulunan polis kontrol noktasında şehit düşen polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen askeri törenle ebediyete uğurlandı…

Hakkari’ye yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunan polis kontrol noktasına dün gece 22:30 sularında PKK’lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırı sonucu Hakkari il Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nde görevli Ankara Altındağ nüfusuna kayıtlı polis memuru, 25 yaşındaki Hamza Irmak ile Yozgat nüfusuna kayıtlı 34 yaşındaki Abdullah Bozkurt şehit oldu. Şehit polisler için bugün Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi.

Törene çok sayıda yüksek rütbeli askerin yanı sıra Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak, polis ve bölge halkı katıldı katıldı. Cenazede saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı sonrasında şehit polislerin özgeçmişleri ve dualar okundu. Törende konuşma yapan Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, yaşananlardan dolayı üzüntüsünü dile getirerek hayatını kaybeden polislerimizin genç yaşta şehitlik mertebesi ile şereflendirildiklerini dile getirdi. 

Şehit polislerin naaşları tören bitiminde omuzlarda taşınarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait helikopterlere konulup memleketlerine uğurlandılar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *