» 
»
 

Hakkari, Şanlıurfa ve Van'dan acı haber: 5 şehit

Hakkari Çukurca'da hava destekli olarak devam etmekte olan operasyonda çatışma çıkması ile 1 asker şehit düştü. Şanlıurfa'nın İlçesi Viranşehir'de terör saldırısında yaralanan özel harekat polisi Gökhan Özdemir, tedavisinin devam ettiği hastanede şehit düştü. Van'ın Çaldıran İlçesinde çıkan çatışmada ise 3 koruyucu şehit oldu.

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde güvenlik güçleri ile teröristlerin arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu ve 6 asker yaralandı. Düzenlenen operasyonda 20 bölücü terör örgütü üyesi ise etkisiz hale getirildi. Alınan bilgilere göre, bölgedeki Uzundere kırsalında teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker yaralandı ve 6 asker yaralandı. Yaralanan askerler ambulanslar ile Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bölgede hava destekli operasyonların devam ettiği bilgisi alındı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde 21 Ağustos tarihine zırhlı polis aracının geçişi sırasında teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi ile meydana gelen terör saldırısında yaralanan özel harekat polisi Gökhan Özdemir, tedavisinin devam ettiği Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Bacalı Hastanesi'nde şehit düştü.

Van'ın Çaldıran İlçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen çatışmada 3 korucu şehit oldu ve 4 korucu ise yaralandı. Edinilen bilgilere göre, Çaldıran'ın Tendüren Dağı bölgesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında meydana gelen çatışmada köy korucusu İsa Taş ve Uzman Çavuş Murat Kasım şehit olmuştu. Bunun üzerine devam eden geniş çaplı operasyonda çıkan çatışmada köy korucusu Muzaffer Aladağ ve Mehmet Aladağ şehit oldu. 4 korucu ise yaralandı. Operasyonların devam ettiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *