» 
»
 

Hakkari Şemdinli'ye hain saldırı: Şehit sayısı yükseldi

Alınan son dakika bilgilerine göre, Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki karakola, teröristler tarafından bomba yüklü araçla hain saldırı düzenlendi. Saldırıda şehit sayısı 9'a yükseldi. 11 kişi ise yaralandı.

Son dakika... Hakkari'nin Şemdinli İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafe uzaklıkta olan karayolu üzerinde yer alan Durak Jandarma Karakolu önünde polis ekiplerinin araç ve kimlik kontrolü yaptığı esnada, bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından bomba yüklü araçla hain saldırı düzenlendi. Bomba yüklü aracın infilak edilmesi sonrasında büyük bir patlama meydana geldi. Patlama olan bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Sabah saat 09.45 sıralarında bomba yüklü araçla Durak Jandarma Karakolu'nun bulunduğu bölgeye teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda şehit sayısı 9'a yükseldi. Yaralı sayısı ise 11 olarak belirtildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan ilk açıklamaya göre şehit sayısı 8, yaralı asker sayısı ise 5 olarak duyurulmuştu. Ancak TSK'dan gelen son dakika açıklamalara göre şehit sayısı 9'a yükseldi ve saldırıda 11 yaralı olduğu belirtildi. Yaralılar Şemdinli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Hain saldırının jandarma polislerin araç ve kimlik kontrolü yaptığı esnada gerçekleştirildiği bildirildi. Patlamanın şiddeti işe yolda yaklaşık 5 metreyi bulan derinlikte ve 10 metreyi bulan genşlikte çukur meydana geldi. Patlamadan sonra bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi. Terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *