» 
»
 

Hakkari ve Şırnak'ta operasyon:13 terörist etkisiz hale getirildi

Bölgede devam eden terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik Hakkari'de sürdürülen operasyonlarda 11, Şırnak'ta ise 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Çukurca'nın Pirinçeken Bölgesi'nde bulunan Güven Dağı ve Yayladere mevkisinde teröristler askeri üs bölgesine sızmaya çalıştıkları tespit edildi. 2. Hudut Tugay Komutanlığı birliklerinin tespit ettiği teröristlerden 3'ü insansız hava aracı ile takip edilerek Irak'ın kuzeyindeki Nirveseytu Tepe civarında, 3'ü ise Yayladere mevkisinde hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.

Şemdinli'nin güneyindeki Hakurk Armush bölgesinde 5 terörist insansız hava aracıyla tespit edildi ve 5 PKK'lı terörist ise buraya düzenlenen hava harekatı ile etkisiz hale getirildi. Hakkari'de bugün etkisiz hale getirilen terörist sayısı 11 oldu.

22 Nisan'da Şırnak'ta başlatılan "Şehit Tank Sözleşmeli Er Ömer Akkuş 2 Operasyonu kapsamında Cudi Dağı bölgesinde operasyon düzenlendi. 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı unsurlarının düzenlediği operasyonda Tuşimiya Vadisi girişinde 5-6 teröristin saldırı hazırlığında olduğu tespit edilmesi üzerine  teröristler, tank, fırtına obüsü ve havanlarla ateş altına alındı. Operasyon sonucunda 2 terörist etkisiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *