» 
»
 

Hakkari'de askeri araca roketatarla saldırdılar 1 Yüzbaşı şehit oldu

Hakkari'de 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında görev yapan askeri personelin Çukurca’dan Van’a nakli esnasında konvoya PKK'lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği belirtildi. Yaşanan saldırıda 1 Yüzbaşı'nın şehit olduğu, 6 askerin ise yaralandığı açıklandı.

Bugün akşam saatlerinde, Hakkari Hudut Tugay Komutanlığı’nda görev yapan askeri personeli Çukurca’dan Van’a  taşıyan konvoya bölücü terör örgütü PKK’lılar tarafından roketatarla saldırı düzenlendi. Saldırıdan hemen sonra uzun namlulu silahlarla ateş açan örgüt yandaşlarının düzenlemiş olduğu saldırıda 1 askerin şehit olduğu açıklanmıştı, şehit olan askerin bir Yüzbaşı olduğu açıklanırken, 6 askerin yaralandığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığından olay sonrasında yapılan bilgilendirmede, saat 23.00 sularında Hakkari 2'nci Hudut Tugay Komutanlığında görev yapan personeli Çukurca ilçesinden Van iline doğru inakil yapan konvoya bölücü terör örgütü elemanlarınca yapılan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı sonucu 1 askerin şehit olduğu açıklandı. Açıklamada 6 askerin de yaralandığı ifade edildi.

Roketatarlı saldırı sonucunda yaralanan 6 askerin hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındığı bildirilirken, şehit olan askerimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralı askere acil şifa dileriz, denildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *