» 
»
 

Hakkari'de güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı

Hakkari'de il genelinde başlatılan hava destekli operasyonlar sürdürülürken, güvenlik tedbirlerinin ise en üst seviyeye çıkarıldığı bildirildi.

Hakkari'de il merkezinde ve ilçelerinde güvenlik önlemlerini elden bırakmayan güvenlik güçleri, küçük bir ayrıntıyı dahi göz ardı etmek istemiyor. İlde dün akşam saatlerinde kayyım atanmasının yaşandığı Hakkari Belediyesi önünden geçmek üzere olan bir kişinin "dur" ihtarına uymaması ile birlikte havaya ateş açarak durdurulabildiği ve üstünün arandığı belirtildi. Hakkari'nin giriş ve çıkışlarında araçlar güvenlik güçleri tarafından tek tek aramadan geçirildi. Öte yandan güvenlik güçleri en küçük bir ihbarı bile değerlendiriyor.

Ayrıca hava estekli operasyonların devam etmekte olduğu Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurova ilçesi kırsalında savaş uçakları ile helikopterlerin hareketliliği devam ediyor. Alınan bir bildiye göre ise önceden tespit edilen pek çok bölücü terör örgütü hedefinin ise hava harekatı ile yerle bir edildiği belirtiliyor. Şemdinli'ye bağlı olan Gerdan Tepesi'nde ise başlatılan operasyonlar ikinci gününde de devam ediyor. Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığından kalkmakta olan helikopterlerinde desteği ile savaş uçakları ile operasyonlara ara vermeden devam ediliyor.

Hakkari-Çukurca kara yolunda ise sabah saatlerinde Şine Köprüsü yakınlarında bir grup bölücü terör örgütü üyesinin yol kesmeye çalıştığı ve güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma yaşandığı iddia ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *