» 
»
 

Hakkari'de terör örgütü saldırı düzenledi: 2 polis memuru yaralandı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki Emniyet Müdürlüğü binasına bölücü terör örgütü saldırı düzenledi. Uzun namlulu silahlarla saldırmasının ardından polis memurları da saldırıya anında karşılık verdi. Saldırıda 2 polis memuru yaralandı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü civarında sabahın erken saatlerinde silah sesleri duyuldu. Alınan bilgilere göre, Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bölücü terör örgütü mensupları uzun namlulu ve otomatik silahlar ile roketatarla saldırı düzenledi. Saldırıya polis memurlarının anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Saldırı sonrasında meydana gelen çatışmada 2 polis memurunun yaralandığı bilgisi verildi. Yaralanan polis memurları olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı polis memurlarının tedavilerinin devam ettiği bilgisi alındı. Hain saldırının ardından güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyonlar düzenledi.

Terör örgütünün sabah saatlerinde uzun namlulu silahlar ve roketatar ile saldırı bulunmasının hemen ardından Emniyet Müdürlüğü'ndeki güvenlik güçleri, teröristlere ateş açarak karşılık verdi. Çatışmanın çıkması ile bölgeden silah sesleri duyuldu. Teröristlerin gerçekleştirdiği hain saldırıda 2 polis memuru yaralandı. Yaralanan polis memurlarının Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavileri devam ediyor. Durumları ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Saldırıyı düzenleyen bölücü terör örgütüne yönelik hava destekli operasyonlar devam ediyor. Operasyonlardan dolayı geniş güvenlik önlemleri alındı ve ilçeye giriş-çıkışlar kapatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *