» 
»
 

Hakkari'den acı haber: 3 korucu şehit

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde dün gece saatlerinde köy korucuları ile teröristler arasında çıkan çatışmada 3 köy korucusu şehit oldu. 2 köy korucusu ise yaralandı.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesine bağlı olan Büyükçiftlik beldesinde nöbet tutmakta olan koruculara bölücü terör örgütü üyeleri tarafından ateş açıldı. Korucuların da karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 3 köy korucusu şehit oldu. Alınan bilgilere göre meydana gelen olay, Yüksekova İlçesine bağlı Yeniışık köyü yakınlarında gece saatlerinde meydana geldi. Yol asfaltma çalışmasında kullanılan iş makinelerinin güvenliğini sağlayan 3 köy korucusu, iş makinelerini yakmak için gelen bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından açılan ateşle çatışmaya girdi.

Meydana gelen çatışmada isimleri Rıfat Dilce, Kemal Özbek ve Ömer Özbiçen olan 3 köy korucusu şehit oldu. 2 köy korucusu ise yaralandı. Yaralı köy korucuları Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerine çok sayıda zırhlı araç ve güvenlik güçleri sevk edilirken, teröristlere yönelik hava destekli geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *