» 
»
 

Hakkı Devrim yaşamını yitirdi! Ölüm haberini oğlu verdi

Hakkı Devrim'in vefat ettiği haberini oğlu gazeteci Serdar Devrim, açıkladı. Serdar Devrim babasının vefat saatini 10.00 olarak belirtti.

Ünlü gazeteci ve yayımcı, 83 yaşındaki Hakkı Devrim bu sabah saat 10.00 sıralarında hayata gözlerini yumdu. Ünlü gazetecinin ölüm haberi oğlu Serdar Devrim tarafından açıklandı. Ölüm nedeni hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen ünlü gazetecinin ne zaman defnedileceği bilgisi de henüz net değil. Ancak bir süredir kanserle savaştığı ve yaşlılığa bağlı hastalıkları nedeniyle tedavi altında olduğu öğrenildi.

1952 yılında gazetecilik kariyerine adım atan Hakkı Devrim, Kabataş Erkek Lisesi 1947 mezunlarından. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne giren Devrim, 1951 yılında da buradan mezun olduktan sonra bir süre İstanbul Radyosu’nda çalıştı. Son Saat için röportajlar yazan gazeteci Meydan Larousse antiklopedisinin genel yayın müdürlüğünden sonra Kaynak Kitaplar yayın evini bir arkadaşı ile birlikte kurdu ancak bir süre yayımcılıktan uzaklaşan Devrim daha sonra Doğan Yayın Grubu ile gazeteciliğe tekrar dönüş yaptı.

Köşe yazarlığı ve CNN Türk’te sohbet programları yapan Hakkı Devrim, 2005 ile 2011 yılları arasında Okan Bayülgen’in programlarında daimi konuk olması sonrası oldukça meşhur oldu. Radikal’de köşe yazarlığı da yapan ünlü gazetecinin eşi Gülseren Devrim ise 2008 yılında toprağa verilmişti. Telefonla CNN Türk yayınına bağlanan Bayülgen, eşinin vefatı sonrasında Devrim'in fazla yaşayamayacağını düşündüklerini belirtti ve sosyal medyadan yayınladığı veda mesajında "aklımı","hafızamı", "gençliğimi" yitirdim" ifadelerini kullandı. Birlikte uzun yıllar program yapan Bayülgen, Hakkı Devrim'in kendisie gidenleri anlattığını, kendisinin de yeni gelenlere onu anlatacağını mesajını verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *