» 
»
 

Halep için ne yapabiliriz diyenler için yardım kampanyaları

Halep için Türkiye'de başlatılan yardım kampanyaları neler ve Halep için ne yapabilirim diyenler için detaylı bilgiler haberimizde...

Halep’te İnsanlık Ölmesin! Duyarsız Kalmayalım diyerek başlatılan Türkiye'deki yardım kampanyalarına yoğun ilgi devam ediyor. Halep son durum itibariyle tüm dünyanın gözü önünde acı, sefalet ve dramın başkenti oldu. Bugüne kadar yüzbinlerce insanın yaşamını yitirdiği, 5 milyon insanın mülteci durumuna düştüğü, 10 milyondan fazla insanın ise zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalıştığı ve zalim Esed rejimi, Rusya ve İranlı Şii milislerin topyekün katliam yaptığı Suriye ve özellikle sefaletin, acının şehri haline gelen Halep, dünyanın gözü önünde yok ediliyor.

Müslüman kardeşlerimiz için ne yapabiliriz, Halep için ne yapabiliriz ve Halep'te yaşamaya çalışan insanlara nasıl yardım edebiliriz sorusu ülkemizde her insanın aklındaki soru. İşte Halep'e nasıl yardım edebilirim sorusuna cevap olabilecek Türkiye'de başlatılan en önde gelen yardım kampanyalarının bilgileri...

Türk Kızılayı tarafından başlatılan kampanya ile her operatörden HALEP yazıp SMS olarak 2868'e gönderebilir ve Halep'te insanlık ölmesin! Duyarsız kalmayalım... kampanyasına katkı sağlayabilirsiniz.

Diyanet Vakfı tarafından başlatılan diğer SMS yardım kampanyasında ise HALEP yazıp 5601'e mesaj gönderebilirsiniz.

Deniz Feneri'nin yürüttüğü kampanyada ise hem insani yardım malzemeleri gönderebilir hem de 5560'a Halep yazıp göndererek yardımda bulunabilirsiniz.

İHH Halep yardım kampanyası için ise Halep yazıp 3072'ye gönderirseniz 5 TL, 4075'e gönderirseniz 15 TL yardım kampanyasına katkı sağlamış olursunuz. Türkiye'nin arabuluculuğu ile başlatılan ateşkesin de zalim Esed tarafından hiçe sayıldığı ve insanların ölümle kuşatıldığı, çocukların varil bombalarıyla katledildiği Halep dünyanın gözü önünde can çekişiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *