» 
»
 

Halep’te camiye düzenlenen saldırıda ölü sayısı yükseldi

Suriye’nin en büyük kenti olan Halep’in batı kesiminde bulunan Cina köyünde bir camiye yatsı namazı için cemaatin toplandığı esnada düzenlenen hava saldırısı neticesinde ölenlerin sayısı 63’e yükseldi.

Halep’in Etarib ilçesinde bağlı bulunan Cina köyündeki bir camiye yapılan hain saldırıda cemaatin yatsı namazı için camide olması sebebi ile çok sayıda kayıp verildi. Bölgede bulunan sivil savunma yetkililerinden Yahya Cevad tarafından, AA  muhabirine yapılan açıklamada, Ruslara ait olduğu tahmin edilen bir savaş uçağının namaz esansında bir  camiyi bombaladığını aktardı.

Cevad, saldırı neticesinde çok sayıda kişinin yaralandığını, son alınan bilgiler doğrultusunda ölü sayısının 58'den 63'e yükseldiğini belirterek, saldırı sırasında camide 200 ila 300 arasında kişi olduğunu kaydetti.

Ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydeden Cevad, "Sivil  savunma ekipleri ile köy halkı enkaz altında olanlara kısıtlı imkanlarla ulaşmaya  çalıyor. Savaş uçağının ibadet yerini vurması kabul edilir bir şey değil.''  değerlendirmesinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *