» 
»
 

Halep’te Rus ve Suriye ordusunun hava saldırısında 14 kişi öldü

Muhaliflerin kontrolündeki bir semtte Rus ordusuna ve Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının düzenlediği hava saldırısında 14 kişinin yaşamını yitirdiği, 26 kişinin de yaralandığı bilgisi verildi.

Halep’teki sivil savunma yetkilisi İbrahim Ebu Leys tarafından yapılan açıklamaya göre yönetim karşıtlarının denetimindeki Sukkeri semtinde bulunan elbise çarşısına hava saldırısı düzenlendiği bildirildi. Rus ve Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının düzenlediği 8 hava saldırısında içinde kadın ve çocukların da bulunduğu 14 kişinin yaşamını yitirdiği 26 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Ebu Leys, onlarca dükkanın kullanılamaz hale geldiğini, bazı iş yeri ve evlerde de yangın çıktığını , yangının itfaiye ve sivil savunma ekiplerince söndürüldüğünü bildirdi.

Ebu Leys, Rus uçaklarının bombaladığı yerlerde hasarın büyük olduğunu belirterek. Saldırıyı telsizlerden öğrendiklerini, ölenlerin büyük çoğunluğunun kadın ve çocuklar olduğunu ifade etti. Bölgede bulunan görgü tanıklarından Ebu Adnan ise ''Buraya neden saldırıyorsunuz, yazıktır. Ölenlerin çoğu çocuktu. Onların cesetlerini enkazlar arasından çıkarttık. Allah'tan korkun.'' dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *