» 
»
 

Halep’te son durum: Yerleşim yerine saldırı yapıldı

Rus ordusuna ait savaş uçaklarınca yerleşim alanlarına yapılan saldırılarda 11 kişinin öldüğü, 40’tan fazla kişinin de yaralandığı bilgisi verildi.

Halep’in merkezinde bulunan Ensari semtine Rus jetleri tarafından yapılan saldırı sonucunda 8 kişinin, kentin batısında yer alan Etarib ilçesinde ise kadın ve çocukların olduğu 3 kişinin yaşamını yitirdiği bilgisi verildi. Sivil savunma yetkililerinden İbrahim Ebu Leys’in verdiği bilgilere göre toplamda 40’ın üzerinde de yaralı bulunuyor.

Saldırı sonrasında binalardan birinin tamamen yıkıldığı ve bunun sonucunda bazı insanların enkaz altında kaldığını bildiren Ebu Leys, iş makineleri yardımıyla sivil savunma ekiplerinin bu kişilere ulaşmaya çalıştığını belirtti.

Ayrıca Etarib ilçesinde de insani yardım taşıyan iki araca saldırı düzenlendiğini ifade eden Ebu Leys, Rus uçaklarının rejime ait helikopterler ile muhaliflerin denetiminde bulunan Sukkeri, Maadi, Bustan el Kasr ile Kadi Asker semtlerine saldırdıklarını aktardı. Saldırılarda “varil, vakum ve misket” bombalarının da kullanıldığını belirten Ebu Leys, rejime ve Rus ordusuna ait savaş uçaklarının sivillerin yoğun olduğu yerleşim bölgelerini özellikle bombaladıklarına dikkat çekti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *